Dúl a belharc a Fideszben
Dúl a belharc a vidéki kormánypárti politikusok között az országgyűlési jelöltségért, illetve – annak „alternatívájaként” – a polgármesteri székekért – áll a csütörtökön megjelenő HVG-ben.
Dúl a belharc a vidéki kormánypárti politikusok között az országgyűlési jelöltségért, illetve – annak „alternatívájaként” – a polgármesteri székekért – áll a csütörtökön megjelenő HVG-ben.
Péntek délelőtt kezdődnek meg a tárgyalások az MSZP és az Együtt-PM szövetség között. Az első találkozó előreláthatólag a helyzetelemzésről és a későbbi tárgyalási menetrend kialakításáról szól majd.
Nem változott a pártok erősorrendje az Ipsos június első felében végzett közvélemény-kutatása szerint. A biztos pártválasztók közül minden második Fidesz-szavazó, minden negyedik szocialista párti, a teljes népességben az MSZP tíz százalékponttal van lemaradva a kormánypárt mögött, míg a baloldali ellenzék együttes támogatottsága öt százalékkal kevesebb a Fideszénél. Az Ipsos 800 ezerre teszi azok számát, akik részt vennének a választáson, de még nem döntötték el, kire szavaznak.
Az MSZP választási felkészülésének első szakasza a hónap végén záródik és ősszel folytatódik - közölte a párt.
Gulyás Gergely javaslata törölné a „komolysági küszöböt” az egyéni jelöltek esetében is a parlamenti választásokon.
Mintha egy pohár tiszta vizet öntenének a pocsolyába – így jellemezte a kampánypénzek szabályairól benyújtott kormánypárti törvényjavaslatot az atv.hu-nak László Róbert, a Political Capital választási szakértője.
Az MSZP, az LMP és a Párbeszéd Magyarországért (PM) is megtiltaná, hogy a kormány hirdetéseket tegyen közzé a választási kampányban. Az LMP és a PM kampányszámla bevezetését javasolja, a Jobbik pedig szigorítaná a kampányköltségek elszámolását. A parlament előtt fekvő új kampányfinanszírozási törvényjavaslathoz szerda délutánig nyújthattak be módosító javaslatokat a pártok.
A szlovákiai magyarok 34 százaléka nem venne részt egy magyarországi választáson. A pártválasztók között azonban tarolna a Fidesz, különösen a Magyar Koalíció Pártja (MKP) szavazóinak körében. A Hídra szavazók inkább a magyarországi baloldallal rokonszenveznek.
Orbán Viktor hétfőn hivatalában fogadta Turi-Kovács Bélát, a Kisgazda Polgári Egyesület elnökét. A felek úgy látják, hogy az elmúlt 10 évben folytatott együttműködésük eredményes volt. Megállapodtak, hogy a következő választáson a szövetségnek együtt kell indulnia.
Választás lesz egy év múlva – legalábbis valami, amit választásnak neveznek majd. 2013 mindeddig a Fidesz versenyelőnyének gátlástalan megerősítéséről szólt, nem az ellenzékről. Az egységes Fidesz-tábor–széttagolt ellenzék–apatikus tömegek-alaphelyzet nem módosult. 2014-hez közelebb vagyunk, a változáshoz nem.
Bár a németek e nélkül is értették.
Gulyás Gergely szerint minden szükséges garanciát törvénybe foglalnak majd ahhoz, hogy mindenki számára megnyugtatóan rendezzék a határon túli szavazás ügyét. Öt jogvédő szervezet közös felhívásban fogalmazta meg aggodalmait a tiszta választásokért.
Visszafogottan költekeztek a pártok tavaly, a jövő évi választásra gyűjtenek.
A napirendet szinte kizárólag a Fidesz dominálta jól elmesélhető ügyekkel, ám aztán jött a trafikmutyi és Balogh József. Török Gábor elemez.
Nemcsak az egyéni jelöltek kaphatnak majd egymillió forintos költségvetési támogatást 2014-től a kampányfinanszírozási törvény tervezete szerint, hanem az országos listát állító pártok is jogosultak lennének állami források igénybevételére – olvasható a Magyar Nemzetben.
A stratégia célja az is, hogy a bizonytalan szavazók előtt is világossá tegyék, az ország állapotáért Orbán Viktor miniszterelnök felelős.
A Magyar Nemzet értesülése szerint kincstári kártyára fogják megkapni az egymilliós állami támogatást a képviselőjelöltek.
Az elsődleges cél olyan ellenzéki összefogás kialakítása, amely képes a győzelemre - jelentette ki Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke pénteken Szegeden.
A jövő évi választások eredményét valószínűleg nem befolyásolják majd a határon túli szavazók, de a voksolás legitimációját megkérdőjelezheti, ha a jogalkotó nem rendez néhány garanciális kérdést. Egy csütörtöki konferencia résztvevői szerint lenne még mit csiszolni, hogy el lehessen kerülni a végtelen jogi vitákat, végső esetben pedig a megismételt választást.
"Ha a kormány hatalmon marad és ezt a politikát folytatja, akkor már jövőre 300 milliárdot meghaladó kiigazításra lesz szükség" – jelentette ki Bajnai Gordon a Figyelő című hetilapnak adott interjújában. Az Együtt 2014-Párbeszéd Magyarországért Választási Szövetség vezetője arról is beszélt, hogy "kellő időben és egyenrangú félként" tárgyalnak majd az MSZP-vel, méghozzá már a nyáron.